Hakkımızda

Felsefe ve Sistem Hakkında Açıklama

 

“Made by BEGO” dental implantları uzun ömürlülüğü, estetiği ve güvenirliği birleştirerek modern Alman teknolojisininin üstün servis politikası ile sunulanabileceğinin bir göstergesidir.

 

BEGO İmplant Sistemleri; bizim işimiz!

 

1990 yılında BEGO İmplant Systems, şimdilerde BEGO Bremen Goldschlaegerei’ in bağımsız yan kuruluşu, SemadosR- S- implantlarının üretimine başlamıştır. O dönemlerde saf Titanium implantların osseointegrasyonu ile farklı yüzey modifikasyonlarının karşılaştırılması araştırma ve geliştirme çalışmalarının odak noktasını oluşturmaktaydı.Hastaların estetik beklentileri ile kullanıcıların ihtiyaçları o dönemde ön planda tutulmamaktaydı.

 

Amaç öncelikle var olan sistem düşüncesini modern bir implant sistemine dönüştürmek ve bunu klasik BEGO laboratuar bölümüne adapte etmekti. Sunulmak istenen sistem öncelikle universal ve kapsamlı bir protetik uygulama alanına sahip olmalıydı.Bu olgudan yola çıkarak bizim uzmanlardan talebimiz, multi endike bir sistem oluşturma ve geliştirmeleriydi.2 yılın sonunda1993 yılında BEGO SemadosR S- implantların ulusal pazara açılması ile bu amacımızı ulaşmış olduk. Bugün kullanıcıya SemadosR S- implant sistemi sayesinde kendini sürekli yeni pazar ihtiyaçları ile doğru orantıda geliştiren ve günlük kullanımda hekimi en üst düzeyde destekleyen bir sistem sunmaktayız. Sistemimiz yüksek güvence ve uygun fiyat politikası talep eden hekimler için geliştirilmiştir. Senelerdir araştırmada ve pratikte kendini kanıtlamış olan bio material olan saf Titanyum Grade 4 bu anlamda baz alınmaktadır. Sistem ve sistemin ihtiyaç duyduğu digger tüm komponentler Almanya’ da üretilmektedir.BEGO SemadosR S- implant sistemi Alman implant pazarının en iyi yazılı dökümana sahip sistemlerinden biridir (dökümanlar istek üzerine temin edilebilmektedir).

 

Klasik SemadosR S- implant sistemi size, en modern üretim teknolojisinin kullanıldığı ve en yüksek ürün güvenirliliğine sahip kapsamlı bir implant sistemi sunmaktadır.

 

2005 yılında Dr. Dr. Roland Streckbein ve onun Limburg’ da bulunan diş ensititüsü ile bir kooperasyon kurulmuştur.Bu çalışmanın amacı “hemen tedavi ve yükleme” ve yumuşak kemikte endikasyonuna sahip alternative bir implant siteminin geliştirilmesidir.2007 yılında gerçekleştirilen İDS’ de BEGO SemadosR RI- implantları piyasaya sürülmüştür.Bu sistem boyun bölgesinde, krestal kemikte güç dengeleyici mikro struktür’ e ve yumuşak kemikte , daha çok üst çenede karşılaşılan, kemik kondasyonunu sağlayıcı kondanse edilmiş yive sahiptir.

 

2008 yılında bu gelişmeleri, çapı küçültülmüş implant sistemi (mini implantlar) takip etmiştir. BEGO SemadosR Mini adı verilen bu implant serisinde BEGO SemadosR RI- implantlarının başarılı yiv şekli kullanılmıştır. Implantlar çapları 2,7mm, 2,9mm ve 3,1mm, olmak üzere farklı uzunluklarda sunulmaktadırlar. Bu serinin hedefi implant tedavisine karar vermiş ancak ogmentatif ileri tedavilerden uzak durmak isteyen dişsiz hastalardır.

 

İmplantlar, implant protetik komponentleri, cerrahi aletler ve frezler, biomateryaller, yara örtücüler gibi ana ürünlerimizin yanı sıra tek kullanımlık ameliyat önlükleri, mikro motorlar, implant alaşımları, sigorta işlemleri ve diğer yardımcı materyalleri gibi ürünleri hekimler ve laboratuar partnerlerimize sunmaktayız.

 

İmplantın Dış Dizaynı

 

SemadosR S- implantı, soğuk şekillendirilmiş Grade 4 saf Titanyum yapıya sahip, vidalanan bir implant sistemidir. İmplantın alt yüzeyi tam oturma sağlayabilmesi ve sinus lifting ameliyatlarında sinüsü perfore etmemesi için yuvarlatılmış yapıya sahiptir.

 

İmplantın paralel ve konik kesitlerden oluşturulmuş ana hattının en önemli özelliği ve patentli implant dizaynının temelin apikal alanda azalan çapı oluşturmaktadır.

 

İmplant omuzuna doğru orantılı olarak azalan yiv derinliğiSemadosR S- implant sisteminde bulunan uygun frezlerle birlikte ve ince yiv geçişleri sayesinde implant yatağında kontrol edilebilen bir basınç ve böylece de her kemik kalitesinde iyi bir primer stabiliteyi sağlar. İmplantın kendi içinde oluşturulmuş olan gerginlik katsayısı ile kendinden kesici yiv geometrisi birbirini tamamlamaktadır.SemadosR S- implantları özellikle D1- D3 kemik kalitesinde ve siz tecrübeli kullanıcılarımız kendinden kesici implantlar tercih ettiğinizde önerilmektedir.

 

SemadosR RI- implantları ve SemadosR Mini- implantları da soğuk şekillendirilmiş Grade 4 saf Titanyum’dan üretilmişlerdir ancak kendinden kesici özelliğe sahip değillerdir. Bu implantların uygulama safhasında non- ablative yive formu tercih edilmektedir.

 

İçten bağlantılı tüm BEGO implantlarında universal bir iç bağlantı kullanılmaktadır.Bu özellik kullanılması gereken protetik parçaları azalttığından yeni başlayan hekime kolaylık sağlamaktadır.

 

SemadosR RI- implantları özellikle D3 ve D4 kemik kalitesinde ve siz tecrübeli kullanıcılarımız basınç kontrollü, kök şekilli implantlar tercih ettiğinizde önerilmektedir.

 

İç Dizayn: Implant Abutment Bağlantısı

 

Günümüzde bir implant sisteminin  tercih edilmesinin en önemli unsurlarından biri olan bağlantı seviyesi bizim ürünümüzde iç konik ve altıgenlerin kombinasyonundan oluşmaktadır. Altıgen özellik entegre edilmiş rotasyon güvenliği ve alet bağlantısını sağlamaktadır ve okta veya çokgen sistemlerle karşılaştırıldığında daha az ve geometrik olarak önceden belirlenmiş bir rotasyon olasılığı tanımaktadır. İmplantın iç konik bölümünde çiğneme kuvvetleri ve bükülme direnci kompanse edilir ve vida gevşemesi veya iç altıgen deformasyonu gibi tanıdık problemlerin önüne böylece geçilir. SemadosR implant sisteminin konik açısı 90°olarak belirlenmiştir ve birden fazla implanta  45 o lik açı ile bağlanma  özgürlüğü tanımaktadır. Bu özellik çok uç vakaların bile tedavisine olanak tanımaktadır. SemadosR implant- protetik bağlantısı var olan sistemler arasında en dinamik yükleme yapılabilen ve bakteri sızıntısına olanak vermeyendir. Bu, Würzburg Üniversitesinde, Prof. E. J. Richter tarafından yapılmış olan araştırma ile daha yeni sayılabilecek ve Frankfurt Üniversitesinde Dipl.- İng. H. Zipprich tarafından yapılmış olan bir araştırma karşılaştırması ile de desteklenmektedir.

 

Modern Yüzey Teknolojisi

 

Yeni jenerasyon Semados implantları özel bir asitleme işlemi ile elde edilen yüksek saflığa sahip, mikro yapılı Titanyum yüzeye sahiptirler.Saflık derecesi %99’ larda olduğu için, bu anlamda da çıta çok yükseltilmiştir.Yüzeyin protein bağlama kapasitesi çok yüksek olduğu için implantların iyileşme süreçleri olumlu yönde etkilenmekedir. Yüksek kemik kaplama yüzeyine sahip ve ortalamanın üstünde olan seconder stabilite (osseointegrasyon) osteokonduktif Semados implant yüzeylerinin başarısını göstermektedir.

 

Cerrahi Konsept

 

SemadosR implant sistemi size hem çift aşamalı implant (sub) hem de tek aşamalı implant (supra) uygulama olanağı sunmaktadır. Böylece sizin için önem taşıyan ve farklı konseptlerin avantajı olan özellikleri birarada kullanma imkanı sunulmuş olur.BEGO’ nun tüm implant sistemleri hemen yüklemeye müsaittir.

 

Patentli Easy- Handling- Tekniği

 

Var olan sistem deneyimleri doğrultusunda müşterilerimiz bizden basit transfer tekniğine, kolay taşımaya ve yerleştirmeye müsait bir sistem geliştirmemizi istedi. Bu talebe cevap verebilmek için1998 yılında BEGO İmplant Systems olarak, patentini aldığımız Easy Handling tekniğini geliştirdik.Bu teknik sayesinde implantın kontaminasyonu ve kemik kavitesinin içine mikrop girişi engellenmiştir. Ayrıca taşıma parçasının ve diğer implant apareylerinin eşzamanlı uzaklaştırılabilir olması büyük avantajdır. Zaman alıcı ve yorucu demontaj işleminin böylece önüne geçilmiş olmaktadır.

 

Cerrahi Set ve El Aletleri

 

SemadosR implant sistemlerinin dizayn aşamasında en önem verdiğimiz unsurlardan biri de el aletleri ve saklama modülleriydi, keza sterilizasyon esnasında materyalin korozyon dayanıklılığının en üst düzeyde olması gerekmektedir. Alüminyum steril kontainerlerimiz özel üretilen alet taşıyıcıları ile birlikte alışılmış plastik ambalajlardan çok daha fazla avantaj sunmaktadırlar.Örneğin bunlardan biri, metalin sterilizasyon esnasında çok daha fazla ısı enerjisi depolaması, ve böylece el aletlerinin daha hızlı ve tamamen kurutulabilmesi.Steril kontaynerler özel filitre sistemleri sayesinde herhangi bir poşetlemeye ihtiyaç duymadan 6 ay steril kalabilmektedirler. Böylece implant sisteminiz planlanmamış, acil durumlarda dahi her daim kullanılabilir durumda olmaktadır. bu özellikle çok çalışan hekimlerimiz için bir artıdır. Setin içinde bulunan tüm parçalar tek tek sipariş verilebilmektedir.

 

İkna Edici Koordinasyon

 

SemadosR implant sistemleri güvenli ve basit uygulamalar için her sistem parçasına anlaşılır bir renk kodu vermiştir. Protetik konsept sub ve supra olmak üzere iki bölüme ayrılmıştır. İkinci seviyede ölçü almak için kullanıcı setleri bulunmaktadır. Ölçü almaya yarayan tüm setler SemadosR implant sisteminde “Dent” olarak adlandırılmaktadırlar, böylece pratikte fazla zaman kaybetmeden hangi bölüme ait oldukları belli olmaktadır. üçüncü seviyede diş teknisyeninin kullanacağı setler bulunmaktadır ve bunlar “Tec” olarak adlandırılmaktadırlar. Bu ayrım sayesinde farklı iki disiplin arasında karmaşa yaşanması engellenmektedir.İmplant çapından yola çıkılarak oluşturulan renk kodları, size uygulama esnasında farklı parçaları doğru kullanmanıza ve karıştırmamanıza yardımcı olmacaktır.

 

Protetik Konsept

 

Supra Sistem

 

Trans gingival iyileşme ve yumuşak doku oluşumu alanında kullanılan yer tutucu parçalar farklı avantajlar sunmaktadırlar. Supra sistem bu avantajları SemadosR implant sisteminin içinde kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Branemark protokolüne uygun klasik supra yapı analoğu olarak yer tutucu parça bar ve ball ataçmanlarda avantaj sağlar.2008 itibarıyla LocatorR sistemimiz piyasaya sürülmüştür.

 

Sub Sistem

 

Estetik implantolojinin ihtiyaçlarını karşılamak için üst yapıların direkt olarak implant ile birleştirildiği sub sistemi önermekteyiz. Klasik yer tutucu parça bu konseptte kullanılmamaktadır. Bu sistemdeki en önemli avantaj; 3mm kadar minimal yükseklik, ki döküm altının tabanı potetik vidadan itibaren ölçülmektedir. Böylece diş eti geçiş bölümü mükemmel bir şekilde tasarlanabilmekte ve vertikalde çok az yer olsa dahi başarılı tedavi olanağı sunulmaktadır. Azaltılmış yükseklik özellikle frontal implant açısı olan anterior diş tedavilerinde avantaj sağlar. Yüksekliğin az olması ayrıca diş arkına kronların daha iyi uyumunu sağlamaktadır. Çok az diş eti seviyesinde (örn. 1mm) dahi seramik üst yapı için yeterince yer bulunmaktadır. Sistemin tamamlayıcısı olarak full seramik protezler sayılabilmektedir.

 

Kullanıcı Olarak Avantajınız

 

 • İmplant protetik kesişme noktası
 • Güvenli, bakteri sızdırmazlığı+ stabil iç bağlantı
 • Tek diş tedavilerinde rotasyona karşı koruma
 • Yapısal özellikler sayesinde ara parçalara gerek duyulmamaktadır
 • Sade, anlaşılabilir sistem, parça fazlalığından oluşabilecek gereksiz riskler yoktur
 • İmplant dizaynı
 • Her kemik kalitesine uygun yüksek primer stabilite
 • Protetik tedavi öncesi ve sonrası düşük kayıp oranı
 • Direkt yükleme ve tedaviye uygun
 • Sadece kendinden kesiciymiş gibi değil, gerçekten kendinden kesici yapıya sahip implantlar
 • Çapı azaltılmış implantlar (mini- implantlar)
 • Tek ve çift aşamalı protocol uygulanabilmektedir
 • Almanya çıkışlı kalite ürünü
 • Üniversite ve kurumlarla ortak çalışma ve daimi ürün geliştirme
 • Direk üretici desteği
 • Kapsamlı eğitim desteği
 • İstek üzere 36 ay sigorta
 • Kapsamlı yedek parça garantisi
 • Firma olarak sizin için en iyisi
 • Optimal material gideri
 • 10 yılın sonunda %97 başarı oranı ile güvenli sistem
 • Uzun süreli müşeri memnuniyeti
 • Basit ve anlaşılır kullanım sağlayan sistem
 • Yeni başlayanlar için ideal
 • Kısa öğrenme ve alışma süresi
 • Ön görülebilir sonuçlar için hedef odaklı çalışma imkanı
 • Düşük komplikasyon oranı
 • Multi endikatif sistem
 • Tüm protetik tedaviler BEGO SemadosR implant ve yardımcı parça çeşidi ile kombine kullanılabilmektedirler.